Logistična evolucija na krilih 2D kod in novih digitalnih rešitev
Logistične procese bližnje prihodnosti bodo v podobni meri zaznamovale digitalne rešitve, kot so: EPCIS 2.0, RFID in digitalni tovorni ladijski listi.
Standardi GS1 v logistiki poleg splošnih specifikacij obsegajo tudi priporočila za označevanje transportnih enot, ki omogočajo boljši in enostavnejši nadzor nad enotami v skladiščih, predvsem pa boljšo sledljivost.
Pravilno označevanje palet je eden od kazalnikov uspešnosti poslovanja tako pošiljatelja kot prejemnika, zato imamo v GS1 natančna priporočila, poleg tega pa redno pripravljamo usposabljanja v okviru »logističnih delavnic«.
Prednosti uporabe priporočil GS1 vključujejo večjo kakovost storitev, hitrejši, varnejši in zanesljivejši pretok blaga in informacij preko celotne preskrbovalne verige. Pri tem ne smemo pozabiti na komercialne zahteve poslovnih partnerjev in zakonska določila o zagotavljanju sledljivosti blaga.
Logistične procese bližnje prihodnosti bodo v podobni meri zaznamovale digitalne rešitve, kot so: EPCIS 2.0, RFID in digitalni tovorni ladijski listi.
V odličnem vzdušju smo razpravljali o aktualnih tematikah.
Projekt z naslovom »Priprava smernic za uvajanje 2D kod v maloprodajni proces za podporo sledljivosti«, ki ga je v sodelovanju z Ekonomsko fakulteto Univerze v Ljubljani izvedla GS1 Slovenija, se je pred kratkim uspešno zaključil
Optimizacija procesov, zagotavljanje natančnosti in prednostna obravnava varnosti pacientov igrajo na področju kliničnih raziskav zelo pomembne vloge.
Tajsko trgovsko podjetje 7-Eleven, ki upravlja z več kot 12.000 maloprodajnimi trgovinami po vsej državi, se je odločilo za uporabo 2D kod zaradi zaščite kupcev, ki posegajo po živilskih izdelkih s krajšim rokom rabe.
O tem, kako pomembna je uporaba standardov GS1 v tako velikem sistemu, govori Marija Gabrovšek, članica sveta zavoda GS1 Slovenija in produktna vodja za trgovsko blago in storitve v družbi Petrol d.d., Ljubljana.
GS1 je v okviru Industrijskega svetovalnega odbora odigrala pomembno vlogo pri oblikovanju prvega poročila o ključnih poslovnih dokumentih in podatkovnih elementih.
Več kot 300 certificiranim Slovencem, ki se že ponašajo s pridobljenim certifikatom stopnje 1 - Razume standarde GS1, se je pridružilo 34 novih.
Standardi predstavljajo zelo pomemben element pri procesih digitalizacije slovenskega gospodarstva in mednarodnega poslovanja