Standardi GS1 povečujejo učinkovitost kliničnih raziskav
Optimizacija procesov, zagotavljanje natančnosti in prednostna obravnava varnosti pacientov igrajo na področju kliničnih raziskav zelo pomembne vloge.
V zdravstvu je pozornost usmerjena v varnost uporabnikov zdravstvenih storitev in obvladovanje stroškov.
Ker pa je zdravstvo globalna dejavnost, je uporaba globalnih standardov GS1 ključna za:
Na zdravstvenem področju so v svetu standardi GS1 zelo razširjeni. Uporablja jih večina deležnikov v celotni zdravstveni verigi, od proizvajalcev zdravil in medicinskih pripomočkov, distributerjev, veletrgovcev, lekarn, vse do izvajalcev zdravstvenih storitev.
Prednosti globalnih standardov GS1
Pri razvoju globalnih standardov GS1 za zdravstvo sodelujejo vsi svetovno pomembni proizvajalci, veletrgovci, razvojni medicinski centri, svetovno znane klinike, ipd. Organizacija GS1 sodeluje tudi z vrsto drugih organizacij, kot so: EAHP, Health Level Seven (HL7), ICCBBA, IHTSDO, ISQua, JIC.
Standardi GS1 se razlikujejo od drugih standardov, ker so:
Smernice
Za globalno edinstveno označevanje izdelkov, storitev, lokacij in oseb in izvajanje sledljivosti so na razpolago smernice in standardi GS1:
Več o standardih GS1 v zdravstvu si lahko ogledate na spletnih straneh GS1 Healthcare.
Optimizacija procesov, zagotavljanje natančnosti in prednostna obravnava varnosti pacientov igrajo na področju kliničnih raziskav zelo pomembne vloge.
8. mednarodna konferenca GS1 Healthcare bo potekala v brazilskem São Paulu med 3. in 5. oktobrom, na kateri bodo prisotni strokovnjaki s področja zdravstva iz vsega sveta.
Člani sekcije so na ustanovnem sestanku določili prioritete, med katerimi kotira najvišje konkretizacija nacionalne strategije eZdravja.
GS1 Slovenija in Splošna bolnišnica Novo mesto sta podpisala dogovor o sodelovanju na področju uvajanja digitalizacije, ki bo s pomočjo standardizacije in optimizacije olajšala delo zdravstvenega osebja.
Letošnjo GS1 Healthcare konferenco, ki je potekala med 15. in 17. novembrom v Parizu, je obiskalo več kot 700 udeležencev iz različnih področij zdravstva, iz več kot 85 držav sveta.
Serija umetniških del Čustva, je bila ustvarjena z namenom višanja pozitivnih učinkov duševnega zdravja in večje prepoznave čustev.
Okrogla miza »Kje smo in kako bomo implementirali inteligentno zdravstvo prihodnosti v Sloveniji?«
UNICEF je postavil pomemben mejnik v boju proti svetovni industriji ponarejenih zdravil.
FORUM MedTech Slovenija