Kava z GS1: Spoznajte RFID in EPCIS 2.0, ključna gradnika interneta stvari in industrije 4.0
Vabimo vas na brezplačni spletni dogodek »Kava z GS1: Spoznajte RFID in EPCIS 2.0, ključna gradnika interneta stvari in industrije 4.0«, kjer bomo spregovorili o prednostih, izzivih in prihodnosti RFID in EPCIS 2.0.
Na dogodku bomo predstavili najnovejše trende in rešitve na področju RFID tehnologije, ki omogoča sledljivost in optimizacijo poslovnih procesov v različnih panogah. Prav tako bomo spoznali EPCIS 2.0, novi standard za izmenjavo podatkov o gibanju in stanju izdelkov med deležniki v verigi.
Dogodek bo moderirala GS1 Slovenija, gostje pa bodo strokovnjaki iz industrije (ponudniki rešitev, uporabniki), ki bodo delili svoje poglede in izkušnje na tem področju. Skupaj bomo poskušali napovedati trende in razvoj teh tehnologij. Z nami bodo:
- Roko Staničić, GS1 Slovenija
- Marjan Kralj, Trace BS
- Andrej Planina, Špica International
- Jurij Škornik, Trace Labs - OriginTrail
- Jasna Triller, IDentiks
- gost iz podjetja Leoss
RFID je tehnologija, ki omogoča brezžično identifikacijo in sledenje predmetov s pomočjo radijskih valov. EPCIS 2.0 je standard, ki določa, kako izmenjevati podatke o lokaciji, stanju in gibanju predmetov, opremljenih z RFID oznakami, med različnimi deležniki v verigi vrednosti.
Skupaj RFID in EPCIS 2.0 predstavljata ključne gradnike za internet stvari (IOT), industrijo 4.0 in NFC aplikacije.
![]() |
![]() |
Svetovalec za IT, Roko Staničić je del ekipe GS1 Slovenija od leta 2020. Predhodne izkušnje ima bogate na področju IT in podpore v logističnih in skladiščnih rešitvah. V GS1 Slovenija je vodil tudi različne projekte, ki obsegajo uporabo standardov GS1 v raznovrstnih industrijskih sektorjih. Je strokovnjak za sledljivost v preksrbovalnih verigah in avtor različnih priporočil za uporabo standardov GS1 v praksi.
Andrej Planina se s črtno kodo in RFID ukvarja že od začetka svoje kariere. Kot direktor divizije na Špici International načrtuje in vodi projekte digitalizacije oskrbovalnih verig v več slovenskih in regionalnih podjetjih, od proizvodnih, preko logističnih do trgovskih organizacij. Večkrat ga lahko spremljate tudi kot predavatelja na različnih slovenskih fakultetah in strokovnih dogodkih.
Jurij Skornik je generalni direktor v podjetju Trace Labs, kjer vodi ključne projekte in sodeluje pri uvedbi rešitev, ki jih poganja OriginTrail tehnologija, v sodelovanju z globalnimi partnerji. Prinaša obsežno strokovno znanje s področja dobavnih verig, pridobljeno v obdobju petih let dela pri DHL Group, enem največjih logističnih ponudnikov na svetu. Z združitvijo svojega profesionalnega ozadja s strastjo do Web3 tehnologij in umetne inteligence, pomaga organizacijam v različnih panogah - od dobavnih verig do zdravstva in gradbeništva - da razvijejo svoj potencial z uvedbo rešitev na osnovi OriginTrail tehnologije.
Marjan Kralj je ustanovitelj in direktor uspešnega podjetja Trace BS d.o.o., ki stoji za razvojem inovativne programske opreme Trace Solutions. Z več kot 25 leti izkušenj je Marjan strokovnjak na področju poslovne informatike. V zadnjih letih je svojo strast usmeril v digitalizacijo proizvodnje z uporabo Trace MES ter optimizacijo skladiščnih procesov s pomočjo Trace WMS. V povezavi s tehnologijo RFID pa v podjetju ponujajo tudi rešitev Trace Access.
Spletna Kava z GS1 bo potekala med 10.00 in 12.00. Vabimo vas k prijavi, kotizacije ni!
Dostop do seminarja bo omogočen preko spletne povezave orodja Zoom, ki jo boste prijavljeni prejeli tik pred dogodkom.
Za dodatne informacije nas kontaktirajte na: akademija@gs1si.org
Organizator si pridržuje pravice do spremembe programa in odpovedi dogodka zaradi premajhnega števila prijav, drugih objektivnih razlogov ali višje sile, kadarkoli brez predhodnega opozorila. V primeru odpovedi dogodka bodo po elektronski pošti obveščene vse prijavljene osebe.
S prijavo na dogodek osebe soglašajo, da sme organizator uporabiti vse fotografije ter avdio in video material, ki bi morebiti prikazovale udeležence. Organizator si pridržuje pravico do uporabe teh materialov za promocijske in/ali izobraževalne namene, objave v medijih in na svetovnem spletu ter za namen arhiviranja. Udeleženci se odrečejo uveljavljanju kakršnih koli avtorskih ali drugih pravic, ki se nanašajo na njihovo omembo ali podobo. Udeleženci se zavedajo, da organizator ne prevzema nobene odgovornosti za morebitno škodo, ki bi nastala z objavo materialov, kjer so udeleženci omenjeni ali prikazani.
Oglasna sporočila