Sledljivost nepredpakiranega mesa - od pulta do računa
S strani Uprave RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin, ki deluje pod Ministrstvom za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano je prišla pobuda o pripravi novega pravilnika za sledenje porekla svežih, ne-predpakiranih mesnih izdelkov. Tudi Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij, GZS spodbuja pripravo jasnih pravil za zagotavljanje sledljivosti porekla, rojstva, vzreje in zakola do maloprodajnega mesta. Pravilnik o zagotavljanju sledljivosti porekla za nepredpakirano sveže, ohlajeno in zamrznjeno goveje, prašičje, ovčje, kozje in perutninsko meso je bil sprejet aprila 2022.
S Pravilnikom o zagotavljanju sledljivosti porekla mesa, kateri se začne uporabljati od 30. 10. 2023 pa ureja področje sledljivosti tudi z informacijo o poreklu mesa vzdolž celotne prehranske verige.
Cilj je, da se bolje uredi področje sledenja prodaje svežega mesa med vsemi deležniki v preskrbovalni verigi. V ta namen smo za proizvajalce in trgovce pripravili izobraževanje na podlagi izdanih priporočil, ki vključujejo specifike novega pravilnika.
Vsebina:
- Spremembe, ki jih prinaša novi pravilnik in ga. Ana Ahčin, generalna sekretarka GIZ Mesne Industrije Slovenije
- Izzivi pri označevanju nepredpakiranega mesa
- Možne rešitve pri označevanju, ki izpolnjujejo zahteve pravilnika
- Praktični primeri označevanja iz drugih držav
Predstavili bomo priporočila z naslovom "Sledljivost nepredpakiranega mesa - od pulta do računa", ki jih je pripravila GS1 Slovenija.
Pravilna in dosledna uporaba GS1 standardov pri označevanju mesa in mesnih izdelkov omogoča partnerjem v preskrbovalni verigi da brez težav delijo in prejemajo (avtomatski zajem iz črtnih kod) podatke o sledljivosti, hkrati pa zagotovijo zahtevam novega pravilnika.
Udeleženci seminarja boste prejeli priporočila z naslovom: "Sledljivost nepredpakiranega mesa - od pulta do računa" brez doplačila!
Svetovalec za IT, Roko Staničić je del ekipe GS1 Slovenija od leta 2020. Predhodne izkušnje ima bogate na področju IT in podpore v logističnih in skladiščnih rešitvah. V GS1 Slovenija je vodil tudi različne projekte, ki obsegajo uporabo standardov GS1 v raznovsrtnih industrijskih sektorjih. Je strokovnjak za sledljivost v preksrbovalnih verigah in avtor različnih priporočil za uporabo standardov GS1 v praksi.
Specialistični seminar je v prvi vrsti namenjen podjetjem, ki so udeležena v preskrbovalni verigi mesa in mesnih izdelkov (proizvajalci, predelovalci, distributerji, trgovci na veliko, trgovci na drobno, prevozniki) in dobaviteljem programske in strojne opreme, ki mora podpreti označevanje mesa in mesnih izdelkov. K udeležbi pa vabimo tudi vse zainteresirane za področje označevanja v preskrbovalni verigi mesa in drugihmesnih proizvodov.
Zlati sponzor dogodka